Silinen günler

SORU

Hakkınızı helal edin sizi fazla meşkul ettim.ama sizde hiç benden yana olmadınız.
Ben ödeme yapmışım derken şunu demek istiyorum. 1.SGK Sen bana diyorsunki 2014 den beri bağkurlusun ödemeni yap
2.SGK 6 yıl sonra diyorsunki 2009 daki muafiyetini şimdi gördük 1 gün bile vermeyiz..
Şimdi size soruyorum Sn hocam buradaki hata benimi sgk nunmu.. Bu arada ssk lı işde çalıştığım için boş günlerim 600 civarında yani bağkuru dolduracağını günler.biraz fazla olu Çok özür diliyorum. Slm

CEVAPLANDI 0
Osman 4 Cevap 19 Görüntüleme

Cevap ( 4 )

 1. Merhaba, yani görünürde siz de haklısınız fakat size yapılan bildirim ilk önce bilgisayar kayıtlarına bakılarak yapılmış.
  Borç ödeme tebligatları genellikle sistem üzerinden bilgisayar kayıtları taranarak borcu olan kişilere gönderiliyor otomatik olarak.

  Daha sonra dosyanızın incelenmesi neticesinde dosyanızda böyle bir belge olduğu ve gözden kaçtığı tespit edilmiş muhtemelen.

  Aslolan her zaman dosya içindeki evraklardır, bilgisayar kayıtları dosya evrakına göre güncellenir. Dosyadaki evraklar belirleyicidir.

  Hata SGK nın hatasıdır fakat dava yoluna gitseniz bile kanaatimize göre kazanma ihtimaliniz çok az. Çünkü yasal olarak bağkur ödemesi yapmanızı gerektirecek bir durum yok ortada.

  Uygulamamıza yorum yapmayı unutmayınız : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sgkuzmanim.sgkdanismanim

  Teşekkürler.

  • Sn hocam yasal olarak bağkur ödemesi dediniz. Onuda yazayım hizmet dökümü de borcumu gösteriyordu artı ilk 2 aylık primi ödedim çünki borc yazısı gelmişti SGK bana bağkurlusun borcunu öde dedi bizde ödedik. Burada mesele para deyil beni 6 yıl bağkurulu gösterdinde şimdi vazgeçtin yazık deyilim bunca zamana.. zamanında bu iptali yap bende işimi bileyim.3 yıl deyilde şimdi 5 yıl sonra emekli olacağım sağlık olsun.
   Sizlere bu ilgi alakanızdan dolayı çok tşk ederim. Sağolun

 2. Sn hocam yasal olarak bağkur ödemesi dediniz. Onuda yazayım hizmet dökümü de borcumu gösteriyordu artı ilk 2 aylık primi ödedim çünki borc yazısı gelmişti SGK bana bağkurlusun borcunu öde dedi bizde ödedik. Burada mesele para deyil beni 6 yıl bağkurulu gösterdinde şimdi vazgeçtin yazık deyilim bunca zamana.. zamanında bu iptali yap bende işimi bileyim.3 yıl deyilde şimdi 5 yıl sonra emekli olacağım sağlık olsun.
  Sizlere bu ilgi alakanızdan dolayı çok tşk ederim. Sağolun

 3. Sn hocam yasal olarak bağkur ödemesi dediniz. Onuda yazayım hizmet dökümü de borcumu gösteriyordu artı ilk 2 aylık primi ödedim çünki borc yazısı gelmişti SGK bana bağkurlusun borcunu öde dedi bizde ödedik. Burada mesele para deyil beni 6 yıl bağkurulu gösterdinde şimdi vazgeçtin yazık deyilim bunca zamana.. zamanında bu iptali yap bende işimi bileyim.3 yıl deyilde şimdi 5 yıl sonra emekli olacağım sağlık olsun.
  Sizlere bu ilgi alakanızdan dolayı çok tşk ederim. Sağolun

BİR CEVAP YAZABİLİRSİNİZ