Register Now

Login

Lost Password

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Send Message

Kurallar & Şartlar

SGK DANIŞMANIM İNTERNET SİTESİ KULLANIM ŞARTLARI VE KURALLAR

Aşağıda sgkdanismanim.com sitesinin kullanım şartları yer almaktadır. Tüm ziyaretçiler, soru soranlar ve üyeler bu kuralları kabul etmiş sayılacağından lütfen dikkatle okuyun.

Öncelikle şu hususa çok dikkat ediniz: BU SİTEYE YAZDIĞINIZ HER ŞEY BAŞKALARI TARAFINDAN GÖRÜLEBİLİR. BU NEDENLE SORU SORARKEN YA DA HERHANGİ BİR SAYFAMIZA BİR YAZI YAZARKEN ASLA KİŞİSEL BİLGİLERİNİZİ YAZMAYINIZ. BU DURUMDA SİTEMİZ VE EKİBİMİZ KESİNLİKLE SORUMLULUK KABUL ETMEZ.

Bununla birlikte internet sitemiz insanları sosyal güvenlik, emeklilik, yaşlılık, hastalık ve bunlara benzer konularda bilgilendirmek için kurulmuş bir internet sitesidir. Sitemizde yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler, sorular ve sorulara verilen cevaplar yasal danışmanlık kapsamında değildir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak sosyal güvenliğinizle, sigortalılığınızla ve emekliliğinizle ilgili kararların verilmesi, yatırım kararı verilmesi ve benzeri kararların verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu nedenle bu sitede yer alan bilgilere göre hareket etmeyiniz, karar vermeyiniz. Bu sitede yazan bilgilere göre hareket etmeniz halinde uğrayacağınız maddi manevi hiçbir zarardan ve kayıptan sitemiz ve site sahibi, site görevlileri ve diğer kullanıcılar hiçbir şekilde sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz.

Burada yer alan emeklilik planlaması, sosyal güvenlik ve iş hukuku bilgileri, yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak sigortalılık, yatırım ve emeklilik planlaması kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Burada yer alan bilgiler sitemiz tarafından genel bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Yatırım Danışmanlığı ve emeklilik planlama hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak Yatırım Danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmakta olup, herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi, sigortalılık veya emeklilik planlama önerisi ya da emeklilik anlamında getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım ve emeklilik planlaması ya da her türlü sosyal güvenlik planlaması kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, ziyaretçilerimizin, soru soranların, danışmanlık hizmeti alanların, sigortalıların, işverenlerin, sitemizden herhangi bir şekilde faydalananların sigortalılık veya emeklilik kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve planlamalar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan sitemiz ve ekibimiz sorumlu tutulamaz.

Burada yer alan bilgiler, veriler ve bilgilerin tam ve doğru olduğu garanti edilemez; içerik, haber verilmeksizin değiştirilebilir. Tüm veriler, sitemiz tarafından tarafından güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınarak hazırlanmıştır. Bu kaynakların kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan sitemiz ve ekibimiz sorumlu değildir.

Bu sitede yazılanları bilimsel hata olup olmadığı konusunda zaman zaman denetliyoruz, ancak yazım esnasında elde olmayan nedenlerden dolayı bazı küçük hatalar yapmış olabiliriz, farkında olmadan yanlış bilgi vermiş olabiliriz.dolayısıyla bu sitede yazılanlara göre işlem yapıp yapmamak konusunda karar size aittir ve verdiğiniz kararların sorumluluğunu siz taşırsınız.
Bu sitedeki öneri ve tavsiyelere uyup uymamak tamamen sizin sorumluluğunuzdadır.
Bu sitede yer alan yazılar telif hakkı yasaları ile koruma altında olup hiç bir yazı kısmen de olsa, kaynak gösterilerek dahi alıntılanamaz, kopyalanamaz, başka hiçbir ortamda yayınlanamaz. Bu sitede bulunan makaleleri sadece bu siteye bağlı olduğunuz zamanlarda okuma hakkına sahipsiniz.

Sitemiz başkalarına ait internet adresi bağlantılarına (link) yer verebilir. Ancak, söz konusu internet bağlantıları üzerinden erişilen adres ve sayfalarda yer alan bilgi ve içeriğin doğruluğu ve hukuka uygunluğu hususunda garanti vermemektedir ve sorumluluk kabul etmemektedir.

Kullanım şartları ve kod ve yazılım da dahil olmak üzere, bu sitedeki hiç bir malzemeyi değiştiremez, kopyalayamaz, çoğaltamaz, yeniden yayımlayamaz, başka bir bilgisayara yükleyemez, postalayamaz, iletemez ya da dağıtamazsınız. Ancak, telif hakları ve diğer mülkiyet belirten duyuruları olduğu gibi bırakmanız koşuluyla, kendi kişisel amaçlarınız için bu siteden kendinize malzeme indirebilirsiniz.

1-Kuralların Onayı : Sitemizin kurallarını, tüm ziyaretçiler, soru soranlar, yorum yapanlar ve üyeler kabul etmiş sayılır.

2-Kayıt Kuralları: Sitemize soru sormanız veya üye olmanız halinde; kayıt sırasında veya soru sorma ekranında verdiğiniz bilgilerin doğru ve güncel olduğunu kabul etmiş sayılırsınız. Tarafımızca yapılan kontroller sonucunda, verdiğiniz bilgilerde, yalan, hile gibi art niyetli yollara başvurmuş iseniz kaydınız veya sorunuz silinebilir.

3-Hizmetlerin kullanımı : Sitemiz, tüm kullanıcılarımız için ücretsiz ve ücretli hizmetler sağlamaktadır. Bu servislerimizin içeriğinden tamamen servisi kullanan kullanıcı sorumludur, sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir. Yapılan kontroller, ziyaretçi ihbarları ve diğer yollarla servislerde kurallara uymadığı tespit edilen kullanıcının veya ziyaretçinin, kullandığı hizmete ve üyeliğine haber verilmeksizin son verilir. Bunların dışında bilgimiz dışında kalan alanlarda sitemiz hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir. 

4- Ziyaretçilerin, Soru Soranların, Mesaj Yazanların ve Üyelerin sorumlulukları :

– Kullanılan servislerdeki her türlü görüş, fikir, düşünce, soru ve yazının sorumluluğundan sgkdanismanim.com sitesi ve ekibinin muaf tutulması. 

– Her türlü bilgi, veri kaybının sorumluluğu

– Türkiye Cumhuriyeti yasaları ve Uluslararası sözleşmelerde kabul edilmiş olan ilke ve kurallara uyma ve sorumluluğu kabul etme.

– Diğer üyeleri tehdit, taciz gibi uygun olmayan hareketlerle zor durumda bırakmama.

– İzin alınmadan reklam yapmama.

– Kullanmış olduğu hizmetlerdeki her türlü sorumluluğu kabul etme.

– sgkdanismanim.com sitesi ve ekibine, sunmuş olduğu servislerine dilediği gibi müdahele etme hakkının mahfuz olduğunu kabul etme.

– sgkdanismanim.com site, servisler, sorulan sorular, soru soranın bilgileri ve üyeler üzerinde her türlü tasarruf hakkını verme.

5-Kullanabileceğimiz Haklar : Bilgilerinizi gizlilik politikamız çerçevesinde her türlü teknolojiyi kullanarak çoğaltma, dağıtma, sergileme hakkını vermiş sayılırsınız. 

– Hizmetlerimiz, sitemiz belirli bir zaman durdurulabilir ya da tümüyle sona erdirilebilir. Bu nedenle sgkdanismanim.com hiçbir sorumluluk kabul etmez.

– Sitemizde yer alan tüm dosya ve veri tabanımızda yer alan bilgileri ticari amaçlarımız için kullanma hakkımız mahfuzdur.

– Sitemiz ücretli ve ücretsiz hizmetler içermektedir. Ücretsiz hizmetleri ücretli hale, başlatabileceğimiz başka ücretli hizmetleri de ücretsiz hale getirebileceğimiz gibi, hizmetleri, sürekli veya geçici olarak kaldırılması hakkımız da mahfuzdur. Bu, yapacağız anlamına gelmemekte olup, yapma hakkımızın korunması amacını taşımaktadır.

– Bu sözleşmeye ilave maddeler ekleme veya var olan maddeleri değiştirme hakkımız saklıdır. Ziyaretçilerin, üyelerin ve soru soranların servislerimizi kullanmaya devam etmeleri durumunda bu maddeleri kabul etmiş olduğu sayılır.

– Üye sayfalarıyla ilgili tüm sorumluluğun üyelere ait olduğu ve bu nedenle sitemizin sorumlu tutulamaması hakkı.

6-Gizlilik : Tüm kurallar ve veriler gizlilik politikamız çerçevesinde kullanılacaktır. 

7-Garanti : sgkdanismanim.com, servislerini devam ettirme amacını ilke edinmiş olsa da servisleri için herhangi bir garanti sunmaz. Bu nedenle uğrayabileceğiniz maddi ve manevi zarardan dolayı sorumlu tutulamaz. 

8-Kurallara UYMAZSANIZ ne olur? : sitemiz size uyarı mesajı gönderebilir, bilgileriniz ve üye kaydınız haber verilmeksizin silinebilir, yasal yollara gidilebilir.

9-Diğer : Bu anlaşma, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun olarak, hiçbir yasal tezata yer verilmeden yürütülecektir. Eğer bu anlaşmanın herhangi bir maddesi, yasadışı, geçersiz ya da herhangi bir nedenden ötürü yasal açıdan uygulanamaz durumdaysa, o halde söz konusu madde bu anlaşmadan çıkarılabilir sayılacak ve geriye kalan maddelerin geçerliliğini ve yasal açıdan uygulanabilirliğini etkilemeyecektir. İş bu sözleşmenin uygulanması sırasında doğacak her türlü uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.