Register Now

Login

Lost Password

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Send Message

2022 Yılı Emekli Maaş Zam Oranları (SSK-Bağkur)

SSK ve BAĞKUR emekli maaşları ne kadar zamlandı?
TÜİK’in dün açıkladığı enflasyon rakamlarıyla birlikte emeklilere verilecek tahmini zam oranı da belli oldu. Gerçekleştirilen Kabine Toplantısı sonrasında ise Cumhurbaşkanı Erdoğan 2022 Memur ve memur emekli zam oranını açıkladı ve en düşük emekli maaşı 2500 lira olacak dedi.

BÖYLELİKLE EN DÜŞÜK EMEKLİ AYLIĞI ALAN YAKLAŞIK BİR MİLYON İKİ YÜZ BİN EMEKLİ VATANDAŞIN EMEKLİ MAAŞI YÜZDE 66.6 ARTARAK 1.500 LİRADAN 2.500 LİRAYA YÜKSELTİLDİ.

EMEKLİ AYLIĞI 1.500 TL ÜZERİ OLANLARIN 2022 YILI OCAK AYI ZAMLI MAAŞLARI İSE AŞAĞIDAKİ TABLODA GÖRÜLDÜĞÜ GİBİDİR.

Not: Verilen rakamlar enflasyon oranı ve en düşük emekli maaşına yapılan zam oranı göz önüne alınarak hesaplanmış olup yaklaşık rakamlardır.


2022 YILI SSK VE BAĞKUR EMEKLİ MAAŞ ZAM ORANLARI

 

About SGK DANIŞMANI

SGK DANIŞMANIM EĞİTİM, ARAŞTIRMA, GELİŞTİRME VE DANIŞMANLIK HİZMELERİ Burada yer alan emeklilik planlaması, sosyal güvenlik ve iş hukuku bilgileri, yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak sigortalılık, yatırım ve emeklilik planlaması kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Follow Me

Bir yorum yazın