Register Now

Login

Lost Password

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Send Message

2022 Yılı Emekli Bayram İkramiyeleri Belli Oldu!

Değerli ziyaretçilerimiz, emekli ve SGK’dan ölüm aylığı alan vatandaşlarımızın aylardır merakla beklediği ve sorduğu emekli ikramiyelerinin kaç TL olacağı sorusu nihayet yanıtını buldu.

Ramazan Bayramı’nın yaklaşmasıyla birlikte emekliler için bayram ikramiyelerinin miktarı da merak konusu oldu.

Bayram ikramiyelerine zam yapılma durumuna yönelik açıklama, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’den geldi.

Bakan Vedat Bilgin, emeklilerin bayram ikramiyelerine yönelik henüz bir karar alınmadığını ve ikramiyelerin sabit olduğunu belirtti.

“Bu konuda henüz bir kararımız yok”
NTV’de soruları yanıtlayan Bakan Bilgin, “Bu konuda henüz bir kararımız yok. Her zaman değerlendirilebilir ama ben şu an mevcut durumu söylüyorum.” ifadelerini kullandı.

“Ödemeler 28-29 Nisan’da”
Bakan Bilgin, ödeme tarihlerini de açıklayarak “İkramiye bin 100 lira olarak 28 veya 29 Nisan’da ödenecek. İki bayramda bunun maliyeti 25 milyar lira.” dedi.

Emekli vatandaşlarımız dini bayramlarda 1100 TL ikramiye almaya devam edecek.
Emekliler bayram ikramiyesini nasıl alacak?

Emekli maaşını hangi bankadan alıyorsa müracaat şartı aranmaksızın o bankadaki maaş hesabına bayram ikramiyesi yatırılacaktır. Vatandaşların emekli ikramiyesi alması için müracaat etmesine gerek yoktur. Yani extra bir müracaat şartı aranmamaktadır.

About SGK DANIŞMANI

SGK DANIŞMANIM EĞİTİM, ARAŞTIRMA, GELİŞTİRME VE DANIŞMANLIK HİZMELERİ Burada yer alan emeklilik planlaması, sosyal güvenlik ve iş hukuku bilgileri, yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak sigortalılık, yatırım ve emeklilik planlaması kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Follow Me

Bir yorum yazın