Register Now

Login

Lost Password

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Send Message

2022 Emekli Bayram İkramiyesi Kaç TL Olacak?

Yaklaşık 13.5 milyon vatandaşa ödenen bayram ikramiyeleri, geçen yıl enflasyona yakın bir oranda artırılarak 1000 liradan 1100 liraya çıkarılmıştı. İkramiyede bu yıl büyük oranda bir artışa gidilmesi bekleniyor. Çünkü bu yılki enflasyon oranları ortada.
Peki 2022 yılında emeklilerin bayram ikramiyeleri kaç para olacak?
Bayram ikramiyeleri konusunda farklı formüller üzerinde duruluyor.
1- Değerleme oranlarıyla dediğimiz yüzde 36’lık değerleme oranı
2- 2022 yılının birinci altı aylık dönemine ilişkin enflasyon tahminleri yüzde 36 seviyelerinde.
3- 2022 yılında asgari ücrete yapılan zam yüzde 50 seviyelerinde bütün bunlara bakıldığında Bayram ikramiyelerinde bu sene Ramazan ve Kurban bayramı ikramiyelerinde yüzde 20 ve 30 arasında artış getireceği.

Bu da 1750 ile 2 bin lira arasında bir rakama tekabül ediyor.

2022’nin 1. altı aylık enflasyonu bu yüzde 34 seviyesindeydi. Yüzde 36 seviyesinde değerlendiriliyor. 2022 yılı asgari ücret yüzde 50 seviyesindeydi. Bin 100 lira olan ikramiye bin 750 lira ile 2 bin lira olmasını öngörüyoruz.
Bu hafta içerisinde muhtemelen Sayın Cumhurbaşkanı emeklilerin bayram ikramiyelerinin ne kadar olacağını açıklayacaktır.

Şimdiden bütün emeklilerimiz için hayırlı olmasını temenni ederiz.

EMEKLİLERİN BAYRAM İKRAMİYELERİ AÇIKLANIR AÇIKLANMAZ SİTEMİZDE DUYURACAĞIZ. TAKİPTE KALINIZ.

About SGK DANIŞMANI

SGK DANIŞMANIM EĞİTİM, ARAŞTIRMA, GELİŞTİRME VE DANIŞMANLIK HİZMELERİ Burada yer alan emeklilik planlaması, sosyal güvenlik ve iş hukuku bilgileri, yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak sigortalılık, yatırım ve emeklilik planlaması kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Follow Me

Bir yorum yazın