Register Now

Login

Lost Password

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Send Message

2021 Emekli Maaşları Ne Kadar Zamlandı?

Emekli aylıkları için 2021 yılı Ocak zammı belli oldu! En düşük ve en yüksek SSK, BAĞKUR, memur emekli maaşları ne kadar?
Türkiye’de milyonlarca emeklinin maaşları 4 Ocak tarihinde enflasyon rakamlarının açıklanması ile birlikte belli oldu. 6 aylık enflasyon oranı doğrultusunda SSK ve Bağ-Kur’luların emekli zammı 8.36, Memur ve memur emeklisi ise enflasyon farkı ile birlikte 7.36 oldu. Yapılacak zam oranlarının maaşlara yansıması ise merak konusu oluyor. Peki, emekli maaşlarına ne kadar zam yapıldı? İşte SSK, BAĞKUR ve memur emeklisi maaş zamları.


Enflasyon, Aralık 2020’de yüzde 1,25 artarken, yıllık bazda yüzde 14,60 oldu.
Gelen son dakika haberine göre, SSK ve Bağ-Kur’luların emekli zammı 8.36 oldu. Memur ve memur emeklisi ise enflasyon farkı ile birlikte 7.36 zam alacak.

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) açıkladığı aralık ayı enflasyon verileri ile birlikte memur maaşlarına ve emekli aylıklarına yapılacak zam oranı da belli oldu. Buna göre, memur maaşlarına ve emekli memur aylıklarına yüzde 7.36, SSK ve BAĞ-KUR emekli aylıklarına da yüzde 8.36 oranında zam yapılacak.

2021 yılı Ocak ayında emekli aylıklarına yapılacak zamla birlikte yaklaşık olarak emekli aylıkları aşağıdaki gibi olacak.EMEKLİ MAAŞ ZAMLARI 2021 OCAK

EMEKLİ MAAŞ ZAMLARI 2021 OCAKAbout SGK DANIŞMANI

SGK DANIŞMANIM EĞİTİM, ARAŞTIRMA, GELİŞTİRME VE DANIŞMANLIK HİZMELERİ Burada yer alan emeklilik planlaması, sosyal güvenlik ve iş hukuku bilgileri, yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak sigortalılık, yatırım ve emeklilik planlaması kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Follow Me

Bir yorum yazın